Ilyen ponthatárokat húztak tavaly az öt legnépszerűbb műszaki képzésen
Az öt legnépszerűbb műszaki képzés közül szinte mindenhol a BME-n húzták a legmagasabb ponthatárokat.
Az öt legnépszerűbb műszaki képzés közül szinte mindenhol a BME-n húzták a legmagasabb ponthatárokat.
Átlagosan bruttó 400-500 ezer forintot keresnek havonta a friss diplomások a 2025-ös felsőoktatási felvételi öt legnépszerűbb képzésének elvégzése után.
Jobb esetben 250-350 ezer forint közötti összeg, rosszabb esetben viszont akár a 700 ezer forintot, sőt, az 1,3 millió forintot is meghaladhatja a tandíj összege a 2025-ös felsőoktatási felvételi legnépszerűbb képzésein.
Egy-két kivétellel szinte mindenhol 350 fölötti volt a ponthatár 2024-ben az idei egyetemi felvételi legnépszerűbb képzésein.
130 ezer felvételizőnek kell megküzdenie a januárban súlyosan csökkentett számú állami ösztöndíjas férőhelyekért. A legnagyobb verseny idén is a gazdasági, műszaki és informatikai képzéseken lesz.
Ezeken a szakokon idén is nagy lehet a verseny.
Kihirdették a 2025-ös keresztféléves felvételi ponthatárait. Mutatjuk, hogyan alakulnak a ponthatárok azokon az alapszakokon, ahova a legtöbben jelentkeztek.
Mutatjuk, milyen pontokkal lehetett bejutni az öt legtöbb jelentkezőt vonzó mesterképzésre.
Gazdasági, bölcsész és jogász szak volt az első három helyen. Mutatjuk az idei általános felvételi eljárás top 10-es listáját.
Bruttó 656 ezer forintos átlagjövedelemre számíthatnak azok, akik a legjobban fizető műszaki területen végeznek.
2023-ban taroltak a gazdaság- és társadalomtudomány képzések. Mutatjuk melyik 10 szakra jelentkeztek a legtöbben tavaly.
Akár az első vagy az utolsó féléveteket kezditek az egyetemen, érdemes tudnotok, hogy milyen fizetésre számíthattok, ha megkapjátok a diplomátokat. Összegyűjtöttük, mennyit kereshettek a 2024-es felvételi 5 legnépszerűbb szak elvégzésével.
Összegyűjtöttük, miket kell átnézni a Felvi oldalán ahhoz, hogy biztosan jó legyen a jelentkezésetek a felsőoktatási felvételin. Van, ahol már elindult a jelentkezés az iskolakezdési támogatás igénylésére. Kiderült, miért nem emeli a kormány a családi pótlék összegét - mutatjuk a hét legfontosabb történéseit.